دوشنبه 25 تیر 1403   21:50:48
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اطلاع رسانی
سه‌شنبه، 28 آذر 1402 | 11:45:30

گلوگاه فسا باید بسته شود/هزینه فساد اقتصادی در کشور باید افزایش یابد

همایش و دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت ملی مبارزه با پولشویی در شیراز توسط بنیاد مسکن و با همکاری مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم وزارت اقتصاد برگزار گردید.
ملکی معاون مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد در این همایش با تقدیر از بنیاد مسکن برای برگزاری این همایش کشوری گفت: باید شرایطی فراهم شود تا گلوگاه‌های فساد اقتصادی در کشور بسته شود و فساد برای فرد صرف نکند، چگونه اقدام به فساد برای فرد صرفه نداشته باشد؟ اگر فردی اقدام به فساد کرد، برخوردی با او صورت گیرد که آن برخورد برای او هزینه گزافی داشته باشد. 
او اظهار کرد: هر فسادی در کشور ناشی از شبکه‌ ای متشکل از یک شخص فاسد و یک شخص مؤثر در دستگاه‌های اجرایی است که به شخص فاسد کمک می‌کند. حوزه مسکن محل مناسب و انگیزه‌ای برای بحث پولشویی است و خود به خود انگیزه فرد فاسد را زیاد می‌کند تا به این بخش ورود کنند، راهکار برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند راه‌اندازی اداره مبارزه با پولشویی است.
معاون اداری و مالی مرکز اطلاعات مالی کشور ادامه داد: بحث مبارزه با پولشویی به دلیل تأثیری که در اقتصاد کلان کشور دارد در سراسر دنیا از اهمیت بسیاری برخوردار است، بحث مبارزه با پولشویی از ۱۱سپتامبر در دنیا جدی‌تر شد.
او با بیان اینکه مبارزه با پولشویی در حال حاضر به یکی از مهمترین و موثرترین راه‌های مبارزه با فساد در کشور تبدیل شده است، گفت: هدف از مبارزه با پولشویی مبارزه با فعل فساد است؛ در واقع ما باید انگیزه و راه‌های فساد را از شخص فاسد بگیریم تا خود به خود انگیزه جرم و فساد در آن فرد کاهش یابد و او به تدریج پی ببرد که دست زدن به این عمل برای او به صرفه نیست.
در نخستین دوره آموزشی مبارزه با پولشویی ۱۷۱ نفر ازمعاونین پشتیبانی، مسئولین امور مالی، پرسنل ذیحسابی، پرسنل مالی و مبارزه با پولشویی امور مجامع و شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مسکن سراسر کشور حضور داشتند.
در این همایش تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مرکز اطلاعات مالی کشور در راستای ارتقای سطح آگاهی و دانش مدیران و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به امضا رسیده است.
کسب درآمد‌ های نامشروع در روابط مالی مبهم و پولشویی یکی از تهدیدات مهم چرخه اقتصادی سالم است، لذا امروزه مبارزه با پولشویی یکی از مؤثرترین و کارآمدترین شیوه‌های مبارزه با فساد در امور اقتصادی است و بنیاد مسکن نیز به عنوان یکی از نهاد‌های انقلاب اسلامی در این زمینه گام‌های اساسی برداشته تا مانع از فعالیت افراد فاسد در مسیر پولشویی و کسب پول‌های کثیف در چرخه اقتصادی کشور شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ