دوشنبه 25 تیر 1403   22:28:59
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اطلاع رسانی
چهارشنبه، 14 دي 1401 | 16:10:16

تکذیبیه روابط عمومی مرکز اطلاعات مالی در خصوص نقل قول های منتسب به رییس مرکز در موضوع FATF

مرکز اطلاعات مالی طی اطلاعیه ضمن تاکید بر رصد مستمر رخدادهای بین المللی درباره کشور، اعلام کرد: توسعه روابط با کشورهای دوست و همسو در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات مالی، در این اطلاعیه آمده است. «وزارت امور اقتصادی و دارایی و مرکز اطلاعات مالی بر اجرای کامل قانون و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در داخل کشور تمرکز دارد و به هیچ وجه عضویت در نهاد fatf محور فعالیت این مرکز در دولت مردمی قرار ندارد. 
ضمن تکذیب مباحث مطروحه از قول دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام می شود مرکز اطلاعات مالی رخدادهای بین المللی درخصوص کشور را مستمرا رصد می کند و در تعاملات بین المللی توسعه روابط با کشورهای دوست و همسو در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم آنهم درچارجوب آیین نامه مصوب شورای عالی امنیت ملی را در دستور کار دارد.»
مرکز اطلاعات مالی، مرکزی ملی است که مسئولیت دریافت، تجزیه و تحلیل گزارشات تراکنش های مشکوک و سایر اطلاعات مربوط به پولشویی، جرایم منشأ مرتبط و تامین مالی تروریسم و ارسال نتایج به دست آمده به مراجع ذیصلاح را برعهده دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ